2018 – Ankara Kış Açık Takımlar Briç Şampiyonası

KULÜP ELEMELERİ SONUÇLANDI

Kış Açık Takımlar Finali Ankara Briç Kulübünde (www.abskd.com)   19-21 Ocak 2018 tarihlerinde 24 takımla yapılacaktır.

SONUÇLAR

TAKIM LİSTELERİ

 

 

TAKIM SAYISI

KULÜP KOTASI

ANGORA

SIRALAMA

9

4

ANKARA

SIRALAMA

8

4

ÇAYYOLU

SIRALAMA

16

7

JEOFİZİK

SIRALAMA

12

6

KONTRAT

SIRALAMA

6

3

 • 24 takım, ustalık puanına göre 4 gruba  bölünerek eleme finali için 5 tane lig maçı ve grubun 1. ve 2. olan takımları sıralama finalinde 7  lig maçı daha oynayacaklardır.

 • Finale kalan 8 takım Süper Kupaya gitmeye hak kazanacaktır.

 • Bütün lig maçları 12 board üzerinden oynanacaktır.

 • Katılmak istemeyen bir takım olduğu takdirde, katılacak takım Ankara İl Temsilciliği tarafından belirlenecektir.

 • Katılım ücreti 300 TL.-

 

Önceki detaylar

31 Ekim 2017 – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak olan 1. Etap başlama tarihini kulüpler belirlemekte serbesttir

 • Katılımcılar Takım Başvuru Formunu  kulüplere teslim edecektir. Maçlar başvurdukları kulüp de oynanacaktır. Bir takımın online kayıt olabilmesi için takımdaki oyuncuların vizelerinin yapılmış olması gerekir.

 • Kulüpler Takım Başvuru Formu ve Kulüp Başvuru formlarını İl Temsilciliğine teslim etmek zorundadırlar.

 • 1.Etabın bir kulüpte düzenlenebilmesi için o kulübe en az 6 takım başvurusu yapılması gerekir, eğer başvuru sayısı en az 6 takım olmazsa, diğer kulüplerle tek grupta birleştirebilirler. Takım katılım ücreti 300 TL. En az dört kişisi 25 yaş altı oyuncudan oluşan takım ise  50 TL. katılım ücreti alınacaktır. Katılım ücretlerini  başvuru yaptıkları kulübe ödenecektir. Takımlar en fazla 6 kişi olabilir.

 • Takım Başvuru formu ile yazılı olarak yapılan başvuruların online kayıt işlemi  kulüp tarafından yapılacaktır. 

 • Kulüp yetkili direktörleri herhangi bir takımında hem oyuncu hemde direktörlük yapamazlar. Hakem talep eden kulüpler ücreti karşılığında hakem tayin edilecektir.

 • 1.Etap maçları 31 Ekim 2017 – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarihler arasında kulüpler 1. etap başlama-bitirme tarihini belirlemede serbesttir. Maçlar tek devreli veya çift devreli olarak yapılabilecektir. Kulüplerin maç programlarını başvuru formları ile birlikte teslim etmeleri gerekmektedir. Fikstürler İl Temsilciliği tarafından hazırlanıp kulüplere gönderilecektir. Maçlar en az 12 board üzerinden oynanacaktır. Maç sonuçları 20 VP skalasına göre hesaplanacaktır.

 • Kulüplerdeki yetkili direktörleri maç sonuçlarını Ankara İl Temsilciliğine ait www.vugraph.com ağ adresinde kendilerine ait bölümlere en geç bir sonraki gün saat 14:00’e kadar girecektir.

 • Ankara İl Elemeleri’ni tamamlayan bütün takımlar Bursa’da düzenlenecek olan Türkiye Kış Açık Takımlar Briç Şampiyonasına katılım hakkı kazanacaktır.

 • Ankara İl Finalleri 24 takımın katılımı ile gerçekleştirilecektir. Hangi kulüpten kaç takımın Ankara Finalleri’nde mücadele edeceği kulüpte oynayan takım sayısı ve oyuncuların masterpoint ortalamasına dayalı bir formül kullanılarak hesaplanacaktır.  Statü, ücret vs. konular Ankara İl Tertip komitesi tarafından belirlenecektir.

 • Turnuvada  briç federasyonu müsabaka yönetmeliği kuralları geçerli olacaktır. Şampiyona süresince kapalı alanlarda sigara içmek yasaktır.

NOT: Türkiye Kış Açık Takımlar Şampiyonasında hiçbir il için kota uygulanmayacaktır. Katılımcı sayısı yer ve malzeme eksikliği nedeniyle en fazla 300 takım ile sınırlıdır. Kayıtlar 300 takıma ulaşınca kapanacaktır. Takımlar il şampiyonası sonucunu beklemeden kayıt yaptırabilirler.

SÜPER KUPA

Ayrı bir şampiyona olarak tanımlanabilir 80 takım ile oynanacaktır. Kış Açık Takımlar Briç Şampiyonası ile bağlantısı il elemelerinde başarılı olan takımların oynaması içindir. Süper Kupa şampiyonasına sadece il elemesi düzenleyen iller katılacaktır. İl şampiyonu olan takımlar şampiyonaya doğrudan katılacaklardır. İl şampiyonlarından sonra kalan kota, il elemelerine katılan takım sayısına göre illere dağıtılacaktır.  Ankara için katılım kotası  2. Etabın sonucundaki sıralamaya göre belirlenecektir.

TBF ŞAMPİYONALAR İLE İLGİLİ DUYURUSU